www.Jiaogulan.sk Počet produktov: 0
Medzisúčet: 0.00 EUR
Zobraziť nákupný košík

Zdravotné benefity JiaogulanuEfektivita a účinky jiaogulanu sú potvrdené vyše 10 ročnými vedeckými štúdiami. Nižšie uvádzame tie najdôležitejšie.

Krvný tlak

Jiaogulan bol široko skúmaný za jeho priaznivé pôsobenie na krvný tlak. Aj keď presný mechanizmus tejto vlastnosti sa ešte stále skúma, štúdie ukázali, že až v 82% prípadoch došlo k upraveniu krvného tlaku.

Cholesterol

Klinické štúdie dokázali, že jiaogulan napomáha regulovať hladinu cholesterolu LDL (zlý cholesterol), a HDL (dobrý cholesterol, ktorý pomáha metabolizovať cholesterol z artérií) v krvi. Taktiež spomaľuje agregáciu krvných doštičiek.

Cukrovka

Jiaogulan reguluje hladinu cukru v krvi. Takmer u všetkých pacientov s diagnózou Diabetes mellitus sa ukázalo zlepšenie ich stavu.

Srdce

Výsledky z ľudských štúdií potvrdili, že jiaogulan môže zosilniť kontrakciu srdcového svalu a ejekčnú frakciu srdca. Iné štúdie ukázali, že saponiny v jiaogulane zvyšujú silu a odolnosť v ľudskom tele. Vzhľadom na tieto skutočnosti, jiaogulan sa stáva perfektnou bylinou pre každého kto chce zlepšiť svoje výkony v športe.

Pečeň - Hepatitída B

Pozitívne vlastnosti jiaogulanu boli dokázané aj pri chorobách pečene a pri hepatitíde B. Klinické štúdie potvrdili schopnosť jiaogulanu zlepšovať ochranu pečene pred toxickými látkami ako napríklad terachlórmetán. Zlepšenie sa prejavilo v 89% prípadoch.

Imunita

Jiaogulan taktiež demonštroval svoje schopnosti pre podporu imunitného systému. Klinické štúdie dokázali aj jeho silné imunomodulačné vlastnosti. Zvyšuje množstvo bielych krviniek, fagocytov a sérového IGG. A práve preto je vhodný pre pacientov po chemoterapii a ožarovaní. Táto bylina taktiež upravuje formovanie lymfocytov a zvyšuje ich aktivitu. Bolo tiež zistené výrazné zvýšenie aktivity NK (natural killer cells - druh cytotoxických lymfocytov, ktoré sú hlavnou súčasťou imunitného systému - pôsobia v tele zabíjaním rakovinových buniek a vírusov) u pacientov s rakovinou.

Antioxidant

Táto bylina vykázala v testoch znižovanie množstva voľných radikálov (superoxid radikálov) a hydrogén peroxidu v bielych krvinkách čo je vynikajúci indikátor antioxidantov. Jiaogulan ukázal tiež významnú úlohu ako antioxidant zvyšovaním endogénnej SOD (super-oxid-dismutáza). SOD je enzým - najdôležitejší antioxidant v tele, ktorý zohráva najvýznamnejšiu úlohu pri obrane všetkých buniek vystavených pôsobeniu oxygénu v tele a na základe vedeckých výskumov úrovne hladiny SOD sa zistila jej priama závislosť s dĺžkou života. Výskumy ukázali, že v ľudskom tele sa úroveň SOD zvýšila na úroveň "mladého človeka" po dennom užívaní 20mg Gypenosides (aktívna látka v Jiaogulane) po dobu jedného mesiaca.

Vylučovací systém

Pôsobí pozitívne na vylučovací systém(močové cesty, močový mechúr, obličky). Má močopudný účinok.

Adaptogen

Jiaogulan reguluje nervový systém. Pôsobí dvojfázovo na funkciu mozgu, povzbudzujúco alebo upokojujúco v závislosti na potrebe, rovnako ako pri usmerňovaní hormonálnych funkcií pri ženách a mužoch. Zdravotné benefity týchto fyziologických účinkov hrajú hlavnú úlohu pri schopnosti organizmu odolať stresu a psychickej záťaži. Klinické štúdie ukázali , že až v 95% prípadoch pomohol proti nespavosti.

Bronchitída

Štúdia 86 prípadov chronickej bronchitídy vykázala efektivitu pri užívaní jiaogulanu až na úrovni 93%. V ďalšej štúdii na 96 pacientoch bola efektivita na úrovni 92%.Výsledky všetkých klinických štúdií sú dostupné na stránke: www.ncbi.nlm.nih.gov

Tlač

Nemecko 2008

Z časopisu “ Raum und Zeit“. Rastlina Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllum), alebo hovorovo nazývaná “bylina nesmrteľnosti” , ktorá rastie v pralesoch východnej Ázie po viac ako 20 ročných vedeckých štúdiách sa zaradila medzi najvýznamnejšie byliny sveta. Lekári zaradili jiaogulan medzi najšľachetnejšie adaptogenné rastliny, ktoré sú také nejedovaté rastliny s univerzálnymi účinkami, ktorým je takmer možné prisudzovať inteligenciu.

Thajsko 2002

Jiaogulan dostal ocenenie za najlepší čaj roku.

Odkazy(SK/CZ)

Odkazy(ENG)